Sildid:

Pulmabänd

Bändisoovitused läbi meie seitsme hooaja. (Uuendatud november 2021)  
Järgnev nimekiri on üks osa meie majas esinenud artistidest ja ei pretendeeri mingile edetabelile! Häid tegijaid on kindlasti veel ja veel! Samas on nemad kõik jätnud meile ühel või teisel moel äärmiselt positiivse emotsiooni nii lavataguses suhtluses kui ka külaliste tagasiside põhjal.

Lisame lõppu pisut ka universaalseid näpunäiteid ja soovitusi, millega võiks arvestada, kui enda üritusele esinejat valima hakkad.

August Urr-  Oh sa pühadevägi kus see on alles orkester! Meil oli au korraldada Ohukotsus August Urri avalik esinemine ja see oli tõeliselt vägev. Nagu üks väga rahulolev külaline peale kontserti ütles "et sellist asja pole varem Eestis nähtud" Seega kui sa nüüd mingil veidral põhjusel ei ole veel nende kontserdil käinud, siis paranda see väike viga kohe ja sa ei pea pettuma.

Rita Ray-  Sinisilmse souli, klassikalist R&B ja vanakooli disko vaieldamatu täht. Meie 2021 suvehooaja viimane esineja, meie jaoks tõeline Grande Finale!  

Frankie Animal-  Eesti indie rock bänd kes kõlab nagu ta ei oleks Eestist. Meil näiteks Cafe Odenwald-is kohe päris nende spetsiaalne õhtusöögi menüü "Frankie Speciale" ja seda saab maitsta uuesti alles siis kui nad meile jälle esinema tulevad. 

Amadeus-  Särtsu täis tantsuorkester, kelle lavaline energia ei jäta külmaks ka seda, kes muidu ei julgegi tantsida.

Lovely Beats- Põnev kooslus kahest viiulist ja vokaalist.  Nende muusika on segu kantrist, iiri folgist ja spirituaalidest, mis pandud just neile omasesse maalähedasse, rütmikasse võtmesse. Publikut kaasa haarav, jalga tatsuma panev ja südant soojendav.

Reminders- Nende leivanumber on ajatud 80-te Eesti ja välismaa hitid, mis tõmbavad tantsupõrandale iga peolise.

Ansambel Roxy- On täiesti kindel, et Roxy ühegi esinemise puhul allahindlust ei tee ja annab endast alati 100% 

Margit Tali Music - Margit Tali on naine, kes mitte ei puuduta oma muusikaga su südant, vaid... "liigutab ka asju, vähemasti Ohukotsus". Margit ei pea isegi mitte ruumi astuma, vaid kui tema juba hoovi jõuab, tead, et sellest tuleb megapidu. Lihtsalt see maailma avalam naeratus ja suhtumine, mis koos temaga tuleb, jääb meelde aastateks. Loomulikult on Margit enda ümber koondanud ka ekstra sümpaatsetest muusikutest koosneva bändi. See on konkurentsitult kõige võluvam pulmabänd!

The Millennials Eriti äge peobänd, kelle esituses kõlavad vaid parimad Eesti ja maailmamuusika hitid läbi aastakümnete.

Trio Comodo
 - Meil siin vist enim esinenud super ägedad muusikud.

Heldene Aeg - Esinesid meil järsku 2019 aasta kahes viimases pulmas järjest:) Kuna nägime neid esimest korda, siis meie jaoks täielik üllatus, väga mitmekesised ja ägedad noored muusikud, ka neil on DJ järelpeoks põhivarustuses:)  

Svjata Vatra - Pakkus meie kõige esimeses pulmas kustumatu kontsertelamuse ja kordas seda ka meie viiendal sünnipäeval veel võimsama live-ga. Esimene ehmatus, et selline bänd Eesti pulmas... vot ei tea.., kuid tulemuseks on see, et see bänd oma energiaga juba kedagi istuma või ükskõikseks ei jäta.

Nukker Kukeke - Eesti kirevaim ansambel:) vaatamata nukrale ja pisut kirevale nimele on tegemist väga lõbusa kollektiiviga, kes teevad muusikat, sest see lihtsalt meeldib neile väga.  

Ansambel Jupiter  - "The greatest in our Solar system" nende enda tsitaat :)

S.E.K.S - ehk Sünkroonujujad Endisest Kastepiisa Seltsimajast, kompromissitu ja professionaalne peobänd publikule, kes tahab pidu, mis ei unune.  

The Skyline - Ühendab endas professionaalseid muusikuid, kes mängivad nii omaloomingut kui ka maailma pop-rocki klassikat.

Funkifize - Väga hoogne ja energiline hea-tuju bänd, mis esitab kaasahaaravat muusikat tantsimiseks.

Lucky Jeans - Lõbus ja tantsuline bänd, mis esitab kuulsaid ja aegumatuid pophitte ning töötlusi rock’n’rolli võtmes.

Sleepwalkers - Ilmselt üks parimaid pulmabände Eestis:) neid on korduvalt valitud pulmad.ee aasta tegijaks.

Bossenova - Nooruslik ning särtsakas peobänd, kes ei peatu enne, kui kõik külalised on tantsupõrandal!

Imre Saarna & The Beat - 2011 superstaari saate finalist, kes moodustas 2015 bändi, millele sai nimeks The Beat.

Kruuv  - Osalesid ka konkursil Eesti Laul 2020

Tulv  - Live-muusika peobänd, ehk kõikjale, kus vaja head tantsumuusikat! Soovi korral pakuvad ka tausta- või tseremooniamuusikat väiksemas koosseisus.

Ansambel Polero- Oodatud esineja kõikidel pidudel, sünnipäevadel, juubelitel, pulmades, suveüritustel ehk kõikjal kus rõõmsat rahvast ja tulist tantsutuju. 

Erakordne pulmapidu Ohukotsu küünis

Eraldi tooks välja ühe väga ägeda kogemuse tõeliselt ägedast pulmabändist, nimelt ühel pulmapeol läks asi nii käest ära, et bänd võttis kätte ja mängis oma tavapärasele kolmele setile lisaks veel ühe üsna pika seti ja seda ainult seepärast, et pidu oli nii äge ja neile lihtsalt meeldis:) See pole üldse tavapärane, aga ilmselt tundsid muusikud ennast ülimalt mõnusalt ja mis kõige olulisem, klapp nii noorpaari kui külalistega oli nii hea, et isegi bänd ei soovinud, et pidu otsa saaks:)  

Kasulikud näpunäited: 

Soovid, et ka Sinu pidu üliägedalt peetud saaks just muusika poole pealt, siis lisan siia mõned universaalsed mõtted ja soovitused, millega oleks mõistlik arvestada.

 • Ükski bänd ei valda kogu maailma muusikat, seega edasta neile oma ootused ja soovid ning aruta selle sisu nendega.
 • Mõtle läbi kas sinu üritusele tuleb peale bändi veel mõni esineja, näiteks DJ järelpeoks.
 • Kui üritusel on peale põhiesineja ka järelpidu, siis kas seal kasutatakse bändi helitehnikat või pannakse DJ tarbeks uus komplekt üles. Helikomplektide ja esinejate vahetus on mõistlik natuke varem läbi mõelda, siis ei teki õhtul veidrat vaikusehetke ja ka suuremat kolimise aktsiooni.  
 • Kas bändil on võimalik oma helisüsteemi lisada ka õhtujuhi mikrofon ja kas bändil on endal see kaasas, kui õhtujuht seda peaks soovima. Arvesta, et tavapäraselt on õhtujuhil kasutada juhtmevaba raadiomikrofon.
 • Samuti tuleks bändiga arutada ja läbi rääkida kui soovid õhtu jooksul maha mängida videot, seega peaks projektorist kaabel ulatuma ka helisüsteemi, sest vastasel juhul võib juhtuda, et saad pildi ilma helita.
 • Kas bänd või osa sellest peaks esinema ka eraldi tseremoonial kuskil mujal kui peokohas. Kas sinna on vaja helitehnikat ja elektrit?
 • Kas bänd laseb oma helisüsteemist taustamuusikat kui nad parasjagu ei esine ning kes valib sellisel juhul repertuaari ning kes seda haldab.
 • Millist lisavarustust või inventari bänd või DJ vajab? Toole, laudu?
 • Millist helipulti bänd kasutab? Kui kasutatakse digitaalset helipulti, siis see tegevus on külalistele märkamatu, kui aga analoog helipulti siis paigaldatakse see ideaalis ruumi keskele või viimase kolmandiku peale ning see võib oluliselt keerulisemaks muuta sinu külaliste lauapaigutuse ja ruumi sisekujunduse, rääkimata kaablitest, mis mööda põrandat helipuldist lavale looklevad.
 • Ära jäta oma esinejaid nälga! Arvesta, et esinejad tulevad kohale asju üles seadma ja heliproovi tegema juba oluliselt varem kui teie ja külalised saabute. See muidugi ei tähenda seda, et peaksid kohe esinejatele enne päris õhtusööki mingi eraldi laua või toitlustuse tellima, vaid kommunikeeri nendega eeskätt ajakava suhtes, et mis kell õhtusööki pakutakse ja et lõuna peavad nad ise kaasa võtma, või kus on koht, kus oleks neil võimalik vahepeal keha kinnitada. See on puhas viisakus ja lugupidamise näitamine esinejate vastu ja hoiab ära ka olukorra, kus muusikud peale heliproovi kuskile poetretile lähevad ja ära eksivad ning õigeks ajaks tagasi ei jõua või mingisuguse muu sekelduse otsa satuvad.  
 • Mõtle läbi, kas pakud esinejatele õhtusööki samas ruumis kus külalised, või korraldad neile selleks eraldi ruumi, siin on osadel esinejatel ka kindlad eelistused, seega aruta nendega seda. Enamikul juhtudel on eraldi ruum pigem hea, siis saavad esinejad settide vahel kõrvu puhata ja suuremast saginast pisut eemal olla.
 • Kui Sinu valitud bänd ei ole sinu valitud peokohas varem esinenud, siis korralda kommunikatsioon peokoha ja bändi vahel, sest olulised on siinkohal nii riietusruumid, elektri võimsus, lava ja vahest ka heli ning muu tehnika olemasolu.
 • Kui plaanid ruumi kujundust ja dekoreerimist, siis võimalusel palun ära pargi bändi kuskile suvalisse nurka või wc ukse kõrvale, siit ei tule lisalugu kui esinejatel on üdini ebamugav:) Ideaalis võiks olla esinejatele olemas olla ikkagi lava.
 • Esinejate ala dekoratsioone planeerides oleks parim kui külaliste, esinejate ning laval oleva tehnika vahel oleks tajutav ruum. Seda ikka selleks, et keegi tantsuhoos tehnika otsa ei komistaks ja sellega palju pahandust ei tekitaks. Tihti oleme ka näinud olukordi kus pidulised tormavad tantsima ja asetavad näiteks käes olnud joogiklaasi kuskile lava lähedale esimesele ettejuhtuvale kohale, näiteks kõlaril peale, me ju kõik saame aru mis juhtub kui joogiklaasis olev vedelik ümber kukkudes saab kokku elektroonikaga:) Seega võiks mõistlik tajutav ruum olla käe ulatus pluss veel natukene just nii, et näiteks joogiklaas ei ulatuks tehnikani.
 • Bänd ja valgustus – bänd tahab särada ja seda kohe päriselt:) Seega küsi, kas bändil on olemas oma valgustus või tuleb see peokohast. Siis teavad kõik kindlad olla, et nad saavad ikka särada:)
 • Kui oled leidnud omale nii soovituste kui ka veebist leitava materjali alusel ägeda esineja, siis püüa ära käia ka mõnel nende live esinemisel, saad parema pildi ja selguse.
 • Ära unusta, et parima tulemuse võti on suhtlemine, küsi, täpsusta, vasta, see on Sinu pidu ja siinkohal rumalaid küsimusi ei ole!      

Lugesid ja midagi jäi puudu või tahad jagada meiega oma positiivset kogemust bändidega või soovitada meile mõnda uut ja ägedat esinejat, lisa oma mõtted kommentaaridesse!   

Järgmine
PULMAFOTOGRAAF

Lisa kommentaar

Email again: