Sildid:

PULMAFOTOGRAAF

Soovitame: 19 ägedat pulmafotograafi
Seekord jagame soovitusi fotograafide osas ning nagu ikka põhinevad soovitused eeskätt meie juures Ohukotsu küünis toimunud meeleolukatel küünipulmadel nähtust ja kogetust.

Järgnev on väike läbilõige meie juures detailseid hetki jäädvustanud fotograafidest, kellega meil ühel või teisel moel on kuidagi erilisem/personaalsem side tekkinud. Lihtsalt osade fotograafidega puutub maja meeskond natukene rohkem kokku ja teistega jälle vähem. 

Nähtu põhjal tundub meile, et fantastiline fotograaf on mitte ainult proff, kes teeb ilusaid pilte, vaid on ka maailma parim suhtleja. See on isiksuse omadus, millest väga palju ei räägita või ei panda tähele, aga lõppude lõpuks paneb ju fotograaf Su naeratama ja loob mõnusa tunde, mis fotole talletub. Seega lihtsalt väljendatuna, parima fotograafi tunned juba eemalt ära tema meeldiva olemuse ja laia naeratuse poolest:) Lisaks on neil parimatel mingi müstiline võime tabada ja ette näha hetke pisut varem kui tavaline inimene seda näeb ja tajub. No ok, Sina näed, aga tema on sellest juba pildi teinud ja mitte ainult, ta on selle pildi üles võtnud ka täpselt õige nurga pealt ja õige valgusega :) 

Siit ka siis mõned fotograafid, kelle pilte me imetleme ikka kohe väga :) Nagu tavaks, ei ole tegemist paremusjärjestusega.

Laura Strandberg

Maaris Puust

Stina Kase

Valdur Rosenvald

Mona Õispuu

Mari Pukk

Hanna Veermäe

Rene Riisalu

Marilin Leenurm

Rando Tomson

Tanel Aruoja

Sirli Kirst

Triin Sööt

Elika Hunt 

Viljo Pettinen

Helen Kattai 

Helena Kukk

Marija Vie

Maris Sits

Et Sinu pulmapidu oleks samuti täiuslikult üles pildistatud, siis lisan siia mõned universaalsed mõtted ja soovitused, millega võiksid arvestada kui oma pulmapeo jäädvustamisele mõtled.

Ilmselt pole lõbusat pildimaterjali kunagi liiga palju, seega võid lisaks fotograafile mõelda ka Fotoboksi  või Magic Mirror peale, või tekitada peokohta eraldi fotonurga näiteks Polaroid kaameraga.

Enne kui hakkad pulmapeo tarbeks foto- või videograafidele päringuid saatma, mõtle palun läbi oma pulma kontseptsioon ja ajakava. Mida detailsemalt oskad oma päringut koostada, seda põhjalikumalt osatakse Sulle vastata.

Natukene infot peokoha ja peo stiili kohta on ilmselt ka asjakohane, see loob tegijale kohe mingi pildi eesootavast.

Ära unusta, et peopäeva ajakava algusest kuni lõpuni on ka fotograafidele väga oluline. 

Tutvu enne valiku tegemist fotograafide töödega ning kui oled leidnud endale selle õige käekirjaga tegija, siis kirjuta või helista talle. Oluline on siinkohal ka inimlik läbisaamine, see tähendab, et kui Sa tunned ennast temaga suheldes hästi, siis on ka tulemus parim.

Hea on kui saad ette valmistada peokohas mingi tasasema nurgakese, kus tegijad saaksid oma tehnikat hoida ja näiteks akud laadima panna ja/või tegeleda montaažiga, et õhtu lõpetuseks mõned päeva põnevamad hetked näiteks ekraanile kuvada.

Fotograafi koht peolauas võiks olla ikka külaliste keskel peosaalis, mitte kuskil nurga taga või eraldi majas, sest sa ju ei taha, et mõni oluline hetk pulmast jääks jäädvustamata, sest tegijad on kuskil eemal.

Ja kõige lõpuks ära palun unusta, et parima lõpptulemuse saad ikka vaid siis kui suudad jagada infot kõigi tegijatega ning oled ise ka korrektne ja kiire küsimustele vastaja, suhtlus, suhtlus ja veelkord suhtlus on kõige ägeda alus.

Lugesid ja midagi jäi puudu või tahad jagada meiega oma positiivset kogemust fotograafidega või soovitada meile mõnda uut ja ägedat tegijat, lisa oma mõtted kommentaaridesse!

Eelmine
Pulmabänd
Järgmine
VIDEOGRAAF

Lisa kommentaar

Email again: