Sildid:

VIDEOGRAAF


6 ägedat videograafi. Seekordses soovituses tõstame esile kuus erilist pulmavideo meistrit, kellega meil siin jällegi hulganisti muhedaid mälestusi ning kellega meie noorpaarid on igati rahule jäänud. 

Enamasti on ühe videograafi nime ja selja taga ka taustajõud ja meeskond, kelle vahel on kompetents ära jagatud. Ilmselt ei lähe parimad ka kunagi ilma korraliku varustuse ega stsenaariumita platsile lihtsalt midagi filmima. Järgnevalt meie tagasihoidlik valik videomeistritest, keda hea meelega soovitame. 

SaundlandÜlimalt professionaalne ja laia tegevusvaldkonnaga meeskond, nad filmivad, pildistavad, loovad lisaks ka erinevaid valgus ja helilahendusi. 

Kuulid Muuvid - Selle nime taha on peitnud ennast täiesti imeline ja alati särav Marge Prints.

Innar Hunt Films - Meile väga eriliselt meelde jäänud ühe pulmavideoga, mis toob heinanohu esile ka keset talve. Oluline on siinkohal kindlasti ka originaalheli, mille videograaf on oskuslikult sisse monteerinud.  

Teik Productions - Siin nimetatutest kõige noorem ettevõte, samas väga püüdlikud ja ägedad noored. Tehtud töid näed nagu ikka, nende kodulehelt, klikka nimel. 

Markus Mäemets – Meil siin vist üks enim filmimas käinud videograafe, kelle videod on alati väga emotsionaalsed ja armsad.

Awentus - Vaieldamatult üks tipptegijatest pulmavideote tootmisel.  

Erakordne pulmapidu Ohukotsu küünis.

Meie 2019. aasta üks ülimalt põneva lahendusega pulmapidu esitas tõelise väljakutse just videograafide meeskonnale. Nimelt oli noorpaar korraldanud oma registreerimise rabas ainult valitud lähedastega, kus kogu tseremoonia filmiti, eesmärgiks seda pärast õhtuse peo alustuseks külalistele näidata. Peale tseremooniat sõitis meeskond peokohta filmitut kokku monteerima, sest kõik pidi valmis olema juba külaliste saabumiseks. Noorpaar ise aga sõitis hoopis peale registreerimist koju, kus filmiti lisaks ka tervitus külalistele, mille sisuks siis tõestus, et nad tegelikult ka hoopis eemal viibivad. Videolõik saadeti peokohta, kus see sai osaks tseremoonia kokkuvõttele ja tervituseks külalistele. Ilmselt on see üks kõige üllatavama algusega pulmapidu, kus külalised saabuvad ja noorpaari ei olegi kohal.

Õhtujuht palus kokku tulnud pisut hämmelduses/elevuses olnud külalised ilusti saali ekraanide ette, millelt siis noorpaar neid kodust tervitas ja palusid rahulikult vaadata hommikuse tseremoonia kokkuvõtet. Tollel kelmikal õhtul ei jäänud pidu õnneks ilma noorpaarita, lihtsalt kogu selle ninanipsu grande finale oli nende saabumine peokohta täpselt selleks hetkeks kui video lõppes. Nii et vahel esitatakse videograafidele ka selliseid väljakutseid.    

Kasulikud näpunäited

Soovid, et Sinu pulmapidu oleks samuti täiuslikult üles filmitud, siis lisan siia mõned universaalsed mõtted ja soovitused, millega võiksid arvestada kui oma pulmapeole videograafi valima hakkad.

  • Enne kui hakkad pulmapeo tarbeks videograafidele päringuid saatma, mõtle palun läbi oma pulma kontseptsioon ja ajakava. Mida detailsemalt oskad oma päringut koostada, seda põhjalikuma ülevaate ja pakkumise teenusest saad.
  • Natukene infot peokoha ja peo stiili kohta on ilmselt ka asjakohane, see loob tegijale kohe mingi pildi eesootavast.
  • Ära unusta, et peopäeva ajakava algusest kuni lõpuni on ka videograafile väga oluline.
  • Tutvu enne valiku tegemist videograafi töödega ning kui oled leidnud endale selle õige käekirjaga tegija, siis kirjuta või helista talle.
  • Hea on kui saad ette valmistada peokohas mingi tasasema nurgakese, kus tegijad saaksid oma tehnikat hoida ja näiteks akud laadima panna ja/või tegeleda montaažiga, et õhtu lõpetuseks mõned päeva põnevamad hetked juba ekraanile kuvada.  
  • Kui sinu peol on plaanis näidata värsket või varem kokku monteeritud materjali, siis hoolitse, et peokoht, bänd ja õhtujuht, kõik oleksid plaanidest teadlikud, sest siin mängib rolli nii aeg millal seda teha, kui heli ja projektsioonitehnika ning vahest näiteks ka lihtlabane interneti levi. Ilmselt ei meeldiks kellelegi kui videograaf peab kiirel hetkel tegema veel ka piduliku väljasõiduga levipiirkonda.
  • Videograafi koht peolauas võiks olla ikka külaliste keskel peosaalis, mitte kuskil nurga taga või eraldi majas, sest sa ju ei taha, et mõni oluline hetk pulmast jääks jäädvustamata, sest tegijad on kuskil eemal.
  • Detailid on olulised! Kujuta ette, et vaatad aastaid hiljem oma pulma videot kus isa peab kõnet, aga videol on ainult taustaks see ilus ammu valitud muusikapala. Või vaatad videost bändi ja meenutad, mis pagana lugu see oli, mis külalised sedasi möllama pani. Ilmselt on siis juba hilja tõdeda, et oleks võinud videograafile öelda, et soovid päris peoõhtu sisu ja melu ka helis kuulda. Seega räägi videograafiga läbi kas tal on need oskused ja tehniline võimekus heli ja pilti koos toota.
  • Kui siiski päris videograafi pulmapeole kutsumine pole võimalik saab ju kasutada ka seikluskaameraid ja muid salvestavaid aparaate, aga räägi see sellegi poolest videomontaaži pakkuvate tegijatega läbi ja küsi nõuandeid. Vahest saab mustast materjalist ka hiljem ägeda video kokku lasta monteerida, kuid siin on ka omajagu nõkse, mida profid oskavad jagada.
  • Tasub meeles pidada, et kõik veebiavarustes leiduvad pulmavideod ei pruugi sulle anda tervikpilti, kuna suur osa nendest on sellised lühikokkuvõtted, mida noorpaarid on nõus olnud avaldama. Tihti on pikem ja põhjalikum video selline privaatne, mida avalikkusele ei näidata, seega küsi videograafilt, ta selgitab sulle seda pikka stsenaariumit ka.
Ja kõige lõpuks ära palun unusta, et parima lõpptulemuse kindlustad vaid siis kui suudad jagada infot kõigi tegijatega ning oled isa ka korrektne ja kiire küsimustele vastaja, suhtlus, suhtlus ja veelkord suhtlus on kõige alus.  
Head heinanohu teilegi, vaata allpool asuvat videot! 
Eelmine
PULMAFOTOGRAAF
Järgmine
PULMAISA-PULMAEMA-ÕHTUJUHT

Lisa kommentaar

Email again: